خرید سهام کوین بیس توسط ARK Invest در روز شکایت SEC از این صرافی

ARK Invest بیش از ۴۰۰ هزار سهم از سهام صرافی کوین بیس به ارزش ۲۱ میلیون دلار را در روز شکایت SEC از این صرافی خریداری کرد.

در زمانی که صرافی ارز دیجیتال کوین بیس با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مواجه شد؛ ARK Invest سهام بیشتری از این صرافی را خریداری کرد.

بر اساس اطلاعیه‌ها، ARK Invest در ۶ ژوئن ۴۱۹۳۲۴ سهم از Coinbase Global Inc خریداری کرد. در زمان بسته شدن در همان روز ارزشی معادل ۲۱.۶ میلیون دلار داشت.

این در حالی رخ داد که سهام کوین بیس در ۶ ژوئن بیش از ۲۰ درصد سقوط کرد. پس از خبر شکایت SEC قیمت سهام کوین بیس در حدود ۵۳.۱۱ دلار است.

حدود یک ماه قبل در ۲ می، ARK Invest مقدار ۱۶۸۸۶۹ سهم کوین بیس را خریداری کرد، که ارزشی معادل ۸.۵ میلیون دلار داشت. این شرکت در ماه‌های مارس و آوریل نیز به ترتیب ۲.۴ میلیون سهم به ارزش ۱۱۷ میلیون دلار و ۳۰۴۳۰۰ سهم به ارزش ۱۷.۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرد.

در این شکایت اخیر SEC صرافی کوین بیس را متهم به نقض قوانین اوراق بهادار کرده است. برایان آرمسترانگ مدیر عامل کوین بیس، در پاسخ گفت که تیم او به حقایق و قوانین اطمینان دارد. آرمسترانگ ادامه داد که از این فرصت برای نهایت شفافیت‌ قوانین کریپتو در دادگاه استقبال می‌کند.

پل گروال مدیر ارشد حقوقی صرافی کوین بیس، در ۶ ژوئن به کنگره ایالات متحده گفت که این شرکت از زمان تاسیس خود مقررات و قوانین را تماما قبول کرده. همچنین بیان کرد که تنها در سال ۲۰۲۲، ۳۰ بار برای راهنمایی‌های نظارتی با SEC ملاقات کرده است.